Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

“Peshkatarët rol të rëndësishëm në ekonominë e vendit”, Rama: Prej 2013 sektori i peshkimit është rritur ndjeshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga puna e peshkatarëve në vendidn tonë.

Rama teksa poston një vidieo nga puna e peshkimit shkruan se peshkatarët i japin një hov ekonomisë.

Ai ndër të tjera shkruan se prej 2013-tës sektori i peshkimit ka njohur rritje të ndjeshme falë politikave dhe lehtësirave fiskale.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me këto pamje të peshkatarëve në rivierën tonë që të çlodhin sytë, por që po i japin një hov ekonomisë tonë, ku që prej 2013-tës sektori i peshkimit ka njohur rritje të ndjeshme falë edhe politikave tona e përmes lehtësirave fiskale që ne kemi ndërmarrë, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img