Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Peshkatarët e Vlorës kapin peshkaqenin e rrallë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Peshkatarët e Vlorës kanë kapur sërish një specie të rrezikshëm në ujërat e Jonit. Bëhet fjalë për një peshkaqen që duhet “Dem”.

albsig

spring

Sipas specialistëve, ky peshkaqen është agresiv dhe i rrezikshëm, por zakonisht ky qëndron në thellësi të ujërave.

Gjithashtu peshkatarët kanë arritur të kapin edhe një peshkaqen tjetër të quajtur “Dhelpër”, shkruan abcnews. Kjo specie po vjen në zhdukje dhe kapja e tij është një rastësi.

Të dy peshkaqenët janë të rrallë në ujërat tona, por mbërritja në cektësi duket se lidhet me mungesën e ushqimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img