Peshkaqenët dhe nxënësit notojnë pranë njëri-tjetrit (PAMJE TË RRALLA)

Publikuar tek: bota, më 10:47 12-07-2017 Peshkaqenët dhe nxënësit notojnë pranë njëri-tjetrit (PAMJE TË RRALLA)

Sapo flasim për peshkaqenët, reagimi ynë është shumë i frikshëm, mirëpo në këtë video të rrallë shohim që këto gjallesa mund të bashkëjetojnë me njeriun.

Në pamjet e publikuara nga "Daily Mail", të filmuara me dron nga fotografi Sean Scott, duket qartë se sa pranë nxënësve rrijnë peshkaqenët në plazhin australian Red Bluff.

“Kurrë nuk i kisha parë të notonin kaq pranë njerëzve. Kam përshtypjen se peshkaqenët u afruan shumë me bregun thjesht për të parë se çfarë bëhet dhe kur kuptuan se nuk ishte zinxhiri i tyre ushqimor, u larguan”, shprehet Scott.

Fotografi shpreson që videoja dhe fotot e tij të tregojnë se në një ambient të shëndetshëm, me shumë peshq dhe ushqim për peshkaqenët, këta krijesa mund të jetojnë shumë mirë së bashku me njerëzit. 

“Duhet të përdorim logjikën. Jepuni peshkaqenëve hapësirën e tyre dhe lërini të qetë. Gjithçka do të shkojë mirë”, tha ndër të tjera ai./Newsbomb.al/

423C7CA700000578-4685106-image-a-11_1499818980191.jpg423C7E7200000578-4685106-image-a-12_1499819014229.jpg423C7FBD00000578-4685106-image-a-28_1499819195898.jpg1499846307_peshkaqen1.jpg423C7FB300000578-4685106-Bronze_Whaler_sharks_pictured_often_come_close_to_shore_and_are_-a-43_1499832617943.jpg423C7F9A00000578-4685106-Mr_Scott_who_travels_the_world_in_the_hope_of_capturing_such_mom-a-44_1499832617951.jpg423C7E8500000578-4685106-_I_constantly_just_kept_flying_the_drone_bringing_it_back_changi-a-8_1499821319043.jpg423C7CAB00000578-4685106-image-a-10_1499818980134.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ukraina nis rrugën për në BE, nis procesi i asociim stabilizimit
Megaoperacion në Itali, kapen mbi 800 kile drogë shqiptare, ish-kreu i LSI sulmon Dritan Demirajn: Janë bashkë... »
Article Logic
Execution time: 0.012347936630249
array(1) { ["section"]=> string(74) "peshkaqenet-dhe-nxenesit-notojne-prane-njeri-tjetrit-pamje-te-rralla-85877" }