Tirana
light intensity drizzle
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
90 %
Die
15 °
Hën
14 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
14 °
E diel, 18 Prill, 2021
spot_img

Peshëngritësi Briken Calja i jep Shqipërisë dy medalje në Europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një mbrëmje entuziazte sot për Shqipërinë në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Moskë. Briken Calja mori 2 medalje, të argjendtë dhe bronzi, në shtytje dhe në dygarësh, në kategorinë për peshat deri në 73 kg.

Fillimisht sportisti ynë u rendit i katërti dhe arriti të ngrejë vetëm 152 kg në provën e parë, për të dështuar në të dytën me 157 kg ndërsa në të tretën që mund t’i jepte medalje po me 157 kg nuk pati sukses.  

Briken Calja në shtytje dështoi në proven e parë me 183 kg ndërsa u tregua i suksesshëm në të dytën me 184 kg. Prova e tretë që mund t’i jepte medalje ari në shtytje nuk shkoi siç duhet me 188 kg. Garimi për të u mbyll me vendin e dytë në shtytje, ose më saktë Nënkampion Europe dhe në fund medalje bronzi në dygarësh me 336 kg të ngritura në total.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img