Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Pesë vite burg për korrupsion, nis dënimin vëllai i presidentit iranian

spot_img

Lajme të ngjashëm

401f1a030461f52b86a7c5ad17173f98

Vëllai i presidentit iranian Hassan Rouhani ka nisur dënimin me 5 vjet burg për korrupsion.

Sipas avokatit të tij, Hossein Fereydoun, këshilltar i presidentit, u fut në burgun Evin të Teheranit të mërkurën.

Ai u dënua në muajin maj me shtatë vjet burg për marrje ryshfeti, raporton BBC.

Por gjykata e apelit ia uliu dënimin, në mënyrë që të kthente çdo pronë të fituar në mënyrë të paligjshme dhe u gjobit me 27 mln dollarë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img