Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Pesë viktima nga Covid në Kosovë, bie numri i të infektuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a387862c70d621c5396c3008d9bb47c

Pesë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë ditës së sotme në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 1.951 persona, prej të cilëve rezultojnë 284 raste pozitive.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Dragash 1 rast (81 vjeç), Mitrovicë 1 rast (73 vjeç), Obiliq 1 rast (86 vjeç), Pejë 1 rast (83 vjeç) dhe Podujevë 1 rast (67 vjeç).

Deri më tani në Kosovë 1.519 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri I përgjitshëm I të infktuarve ka shkuar në 61.688.

Më shumë

spot_img
spot_img