Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Pesë viktima dhe 119 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a9990237234c8f9198a6c9573a5b3af1

Pesë persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se nga 2065 persona të testuar si të dyshuar me Covid kanë rezultuar pozitivë 119 prej tyre.

Sipas qyteteve në: Shkup-53, Kumanovë-9, Shtip-4, Prilep-13, Tetovë-4, Strugë-2, Veles-1, Manastir-1, Ohër-1, Gostivar-6, Kriva Pallankë-1, Radovish-1, Koçan-3, Pehçevë-2, Berovë-5, Dellçev-6, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-3, Negotinë-1.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 578 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 13,914.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img