Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Pesë kilometra radhë në doganën e Kakavijës, shqiptarët presin me orë të tëra për të kaluar në shtetin fqinj, pala greke punon me një sportel

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

794ba5119bc2969340d52693b1eb32b5

Vijojnë radhët e gjata në Kakavijë, emigrantët dynden drejt Greqisë.

Që prej mëngjesit të sotëm, pika kufitare në Kakavijë është bllokuar për shkak të fluksit të madh të emigrantëve shqiptar.

Bëhet me dije se radha ka shkuar deri më 5 kilometra. Shkak i radheve të  gjata mendohet se është bërë realizimi I tamponit për të kaluar në Greqi dhe kapaciteti i reduktuar i palës greke.

Mësohet se pala greke po punon me vetëm një sportel

Edhe pse radha ka shkuar në 5 kilometra edhe pak orë dogana do të mbyllet dhe qytetarët do të jenë të detyruar të kalojnë natën në makinat e tyre deri në orën 06:00 që të rinisë puna.

Screenshot_11.pngScreenshot_13.png117408292_803875970357266_7051038013116072306_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img