Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Përzgjidhen 16 nga 201 këshilltarët ligjorë dhe ekonomik të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë përzgjedhur 12 këshilltarët ligjorë dhe 4 këshilltarët ekonomik të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që do të ndihmojnë në rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve ntë Republikës së Shqipërisë.

Nga 201 kandidatët për këshilltarë në KPK janë përzgjedhur 12 ndihmës ligjorë dhe 4 këshilltarë ekonomik.

Këshilltarët ligjorë:

Fjona Zaçaj, Joana Asimi, Arben Jorgaqi, Denata Stoja, Gentian Mete, Klodiana Theodhosi, Insidor Rexhepi, Lola Prendi, Gerard Dylqeshi, Irida Jaho, Ermir Mema dhe Iligon Peçi.

Këshilltarët ekonomik:

Mirela Kastrati, Saimir Emini, Bukurie Memisha dhe Irida Jaho.

Me përzgjedhjen e këshilltarëve që do të asistojnë në përgatitjen e dosjeve për gjyqyarët dhe prokurorët plotësohet stafi teknik i KPK-së.

Më shumë
spot_img


spot_img