Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Përzgjedhja e hetuesve për Byronë e Hetimit drejt fundit, 35 kandidatë plotësojnë deklaratën e pasurisë, duhet të kalojnë makinën e së vërtetës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d218c9856f8d50a3095330fb806cf87b

Procesi i përzgjedhjes së kandidatëve për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë plotësuar deklaratat e pasurisë dhe pritet që pasvlerësimit që do t’iu bëjë JKomisioni, t’i nënshtrohen dhe poligrafit.

Sipas njoftimit të BKH-së, pas përbylljes së fazës së intervistave, 35 kandidatë për hetues janë kualifikuar për në fazat e tjera dhe tashmë mësohet se kanë plotësuar deklaratat e pasurisë dhe intervesave private, e i kanë dërguar me email në adresën zyrtare të Byrosë.

Më datë 2 dhjetor 2020 organi i ri i drejtësisë, që do t’i vijë në ndihmë SPAK për hetimin dhe dokumentimin me prova të rasteve të korrupsionit të lartë, do të publikojë në faqen zyrtare dhe emrat e kandidatëve që do t’i nënshtrohen Testit të Poligrafit, apo e njohur ndryshe si makina e së vërtetës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img