Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Përurimi i Memorialit për Holokaustin, pjesëmarrësit mblidhen për FOTO por Rama i shpërndan për të ruajtur distancën (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0ab1f04ff4cd0ec45fae0ef7e9b5078a

Mëngjesin e sotëm në Kodrat e Liqenit Artificial është zhvilluar një aktivitet për përurimin e Memorialit për viktimat e Holokaustit, ku mes të pranishmëve ka qenë dhe kryeministri Rama.

Në takim ishin gjithashtu kryebashkiaku Veliaj, ambasadorja Kim, ambasadori i Izraelit Noah Gal Gendler dhe përfaqësues të besimeve fetare në vend. Në fund të takimit pjesëmarrësit janë mbledhur para Memorialit për të shkrepur një foto së bashku.

Mirëpo, i vetmi që u kujdes për të ruajtur distancën në atë takim ishte kryeministri Rama. I vendosur në qendër të Memorialit, Rama i “organizoi” vetë pjesëmarrësit duke i udhëzuar se ku të shkonin që të qëndronin sadopak larg njëri-tjetrit.

VIDEO:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img