Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

PERSONAZHI I VITIT/ Ja kush janë 10 kandidaturat (VOTO TANI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Newsbomb.al ka hapur prej disa ditësh sondazhin për PERSONAZHIN e VITIT. Janë 10 të nominuar të cilët kanë bërë prodhuar lajm e kanë tërhequr vëmendjen e lexuesve këtë vit që po lemë pas.

Se kush e meriton të jetë personazhi i VITIT 2018 e zgjidhni ju përmes VOTIMIT në fund të këtij linku.

Sondazhi do të qendrojë i hapur deri më datë 30 dhjetor 2018, kur do të publikojmë edhe rezultatet.

Ju duhet të ndiqni vetëm dy hapa shumë të thjeshtë për të votuar:

1-Kliko VOTO te personazhi që do

2- Kliko: “I’m not a robot” (Nuk jam një robot) për të verifikuar votën

KANDIDATURAT E PËRZGJEDHURA NGA NEWSBOMB./AL

1-Serxhio GURI, 23 vjeçari birësoi Domenikun, vogëlushin që u braktis nga prindërit se ishte me Sindormën Down

2-STUDENTËT- Për të parën herë krijuan një frymë të vërtetë protestash, dhanë ‘leksione’ demokracie

3-Flamur TARTARI- Kirurgu që u nda nga jeta pas 52 vitesh punë, brenda një nate operoi e shpëtoi 15 njerëz

4-Albert VELIU ose “Babalja”- Personazhi nga Vlora që “trazoi ujërat” e politikës

5-Agron Shehaj- Deputeti dhuron çdo muaj rrogën e tij për 6 vajzat jetime nga Kukësi

6-Saimir Tahiri- Ish ministri mori pafajësinë nga Gjykata e Katanias

7-Ardimir Murati- Heroi nga Fieri shpëtoi në lumë 2 vajzat binjake që tentoi t’i mbyste e ëma

8-EURONEWS- Gjiganti mediatik vjen në Shqipëri

9-Lorik Cana- Çel Foundation LC5, mbështet dhe promovon sportin, kulturën dhe trashëgiminë e saj

10-Mësuesit Donald Dervishi dhe Borsion Spaho- Ndërtuan vetë shkollën nga e para në Skrapar

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img