Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Personat mbi 16-vjeç kanë të drejtë të marrin vaksinën anti-Covid!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve bëri të ditur se të gjithë personat në SHBA që janë mbi 16-vjeç do të marrin dozën e vaksinës anti-Covid.

Sipas medieve të huaja, njerëzit mbi 16-vjeç të cilët kanë sëmundje ekzistuese që rrisin rrezikun komplikimeve serioze dhe kërcënuese nga COVID-19, duhet të jenë midis atyre që kanë përparësi.

albsig

Të shumtë janë ato shtete të cilët kanë zgjeruar shpërndarjen e tyre të vaksinave kundër Covid nga kjo grupmoshë.

Alaska ishte shteti i parë që filloi me përdorimin e vaksinës në moshën 16 vjeç dhe më pas dhe Gerogia, Teksasi dhe Kalifornia.

Asnjë vaksinë kundër Covid nuk është autorizuar ende për ata persona nën moshën 16-vjeçare, megjithëse testimi është duke u zhvilluar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img