Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Ndarja nga jeta e Gjon Lulgjuraj, Meta shpreh ngushëllimet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Mta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Gjon Lulgjuraj, personalitet i shquar i komunitetit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetar i Organizatës 75-vjeçare shqiptaro-amerikane AANO.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta i shpreh ngushëllime familjes, teksa shkruan se ikja nga jeta parakohe e Gjon Lulgjurajt është një humbje e madhe.

Gjon Lulgjuraj është ndarë nga jeta më 12 gusht.

“Me hidhërim mora lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të z.Gjon Lulgjuraj, personalitet i shquar i komunitetit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetar i Organizatës 75-vjeçare shqiptaro-amerikane AANO.

Ideator dhe realizues për tre dekada të radio programit të parë në gjuhën shqipe për diasporën shqiptare në Miçigan dhe në Florida, ai spikati si aktivist i palodhur në shërbim të çështjes kombëtare dhe forcimit të lidhjeve shqiptaro-amerikane.

Vdekja e parakohshme e Gjon Lulgjurajt, është një humbje e madhe dhe e pazëvëndësueshme jo vetëm për familjen e tij, por edhe për mbarë komunitetin shqiptaro-amerikan, të cilëve ju shpreh ngushëllimet më të thella.

Personalitete si Gjon Lulgjuraj, me punën, kontributin dhe veprën e tyre jetësore, i kanë bërë dhe i bëjnë nder kombit tonë.

I paharruar kujtimi dhe të prehet në paqe! 🇦🇱🇺🇸” shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img