Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Persona të maskuar dhe me mjete luksoze masakrojnë dy shqiptarë në Gjermani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë kanë rënë pre e një sulmi brutal fizik në Essen të Gjermanisë.

Mediat vendase bëjnë me dije se dy shqiptarët, njëri nga Kosova dhe tjerti nga Maqedonia e Veriut janë sulmuar brenda makinës së tyre nga persona ende të paidentifikuar.

albsig

Agresorët ishin të maskuar kur zbritën nga makina dhe goditën me sende të forta shoferin dhe më pas edhe pasagjerin shqiptar. Dëshmitarët thanë se dëgjuan edhe të shtëna me armë.

Shoferi 43-vjeç nga Maqedonia e Veriut ka marrë plagë seriozë, ndërsa 28-vjeçari nga Kosova ka marrë disa lëndime më të lehta.

Ndërsa autorët u larguan menjëherë pas ngjarjes me në makinë luksoze tij Porsche Cayenne.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img