Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Persona të armatosur sumojnë me armë dhe granata burgun, 800 të dënuar “ia mbathin” nga qelitë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa persona të armatosur kanë sulmuar me armë një burg në Nigerinë jugperëndimore në shtetin Oyo, duke bërë të mundur që të arratisen nga qelitë rreth 800 të burgosur. Lajmi është bërë me dije sot shërbimi shtetëror i burgjeve.

“Personat e armatosur ishin të shumtë në numër dhe sulmuan institucionin korrektues Abonlogo me granata të premten në mbrëmje”, tha për AFP Olanrewaju Anjorin, një zëdhënës i administratës për burgun në shtetin Oyo.

Policia arriti të arrestonte 262 prej të arratisurve, ndërkohë që pjesa tjetër e të dënuarve është shpallur në kërkim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img