Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Persona të armatosur rrëmbejnë punëtorët e minierës, 11 të vdekur dhe 4 të plagosur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9008f960e6b6a84034e69b6955608ec1

Disa persona të armatosur kanë rrëmbyer punëtorë të minierës së qymyrit në provincën e Balochistan të Pakistanit.   

11 prej tyre i kanë vrarë, ndërsa 4 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Sipas mediave vendase, punëtorët nga miniera në qytezën Machh u rrëmbyen në një mal në afërsi nga persona të armatosur.

Ata theksuan se 11 persona humbën jetën dhe katër u plagosën si rezultat i hapjes zjarr ndaj minatorëve të rrëmbyer nga personat e armatosur.

Ende nuk janë dhënë detaje mbi motivet dhe autorët e sulmit. Autoritetet kanë nisur hetim të gjerë në lidhje me ngjarjen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img