Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Persona të armatosur i zënë pritë makinës së policisë, qëllojnë me breshëri plumbash drejt tyre, një efektiv mbeti i plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pamjet e kamerave të sigurisë kanë hapur momentin kur dy persona të armatosur kanë hapur zjarr mbi një makinë policie e cila po kalonte me shpejtësi.

Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë dhe si pasojë e sulmit një prej policëve që ndodhej në makinë mbeti i plagosur.

Në pamjet e publikuara shihen qartë dy burra të armatosur duke dalë nga një rrugicë në lagjen “Tijuana Tres de Octubre”.

Një prej oficerëve u qëllua në fytyrë dhe menjëherë u dërgua në spital dhe sipas mediave të huaja mësohet se ai është në gjendje kritike për jetën.

Shefi i Ministrisë së Sigurisë dhe Mbrojtjes Civile të Tijuanës, Pedro Cruz në një deklaratë për shtyp tha se sulmuesit po kërkonin të prishin punën e policisë pasi ata kishin marrë në telefonë emergjente dhe po shkonin aty.

“Ata u dërguan për t’iu përgjigjur një emergjence që i çoi në një vend dhe kishte një pritë. Kjo është mizore, është punë e kriminelëve. Është një avantazh kur policia po bën mirë punën e saj”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img