Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Persona të armatosur hynë në lokalin e Lezhës, Salianji: Shqipëria s’po gjen qetësi, Rama dhe qeveria e tij është gjunjëzuar para krim

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka reaguar pas videos së qarkullon në media, ku shihet teksa disa persona të armatosur hyjnë në një lokal në Lezhë dhe kërcënojnë klientët.

Salianji me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se qeveria e Ramës është gjunjëzuar para krimit.

Aai thotë se vrasjet mafioze grabitjet me armë si ajo e raportuar dje, dhuna e çdo forme po shpërfaqet në çdo cep të territorrit ndërkohë institucionet ligjzbatuese janë inekzistente.

“Ndërkohë Shqipëria nuk po gjen qetësi nga ngarjet kriminale Rama dhe qeveria e tij është gjunjëzuar para krimit!

Vrasjet mafioze, grabitjet me armë si ajo e raportuar dje, dhuna e çdo forme po shpërfaqet në çdo cep të territorrit ndërkohë institucionet ligjzbatuese në rasrin më të mirë janë inekzistente në rastin e keq drejtohen dhe komandohen nga bandat!

Asnjë masë, asnjë reagim, dorëzim i plotë i territorrit në kontroll të bandave dhe sot justifikimi i turpshem i Ramës se ngjarje te tilla ndodhin dhe ne kemi gjendje te kriminalitetit mesatar!!! Kur vjedh zgjedhjet me banndat detyrohet dhe të behet zedhenes i tyre”shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img