Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

“Person i padëshiruar dhe i rrezikshëm”, Italia dëbon biznesmenin e njohur shqiptar Gëzim Sallaku

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0c8442115b78aa01d6dac7fc9a581018

Gëzim Sallaku, biznesmen i suksesshëm shqiptar në fushën e restoranteve dhe hotelerisë, është dëbuar nga shteti italian. Dëbimi i Sallakut ka ardhur pas problemeve të viteve të fundit të tij dhe të vëllezërve, me autoritete policore.

“Personi i padëshiruar, i paazhurnuar me dokumentet dhe i rrezikshëm nga ana shoqërore”, ky është motivi i Policisë në Brescia, motiv i cili ka bërë që biznesmeni shqiptar Gëzim Sallaku, ish-pronari i klubit  i Darfo Calcio, të dëbohet nga Italia.

Mediat italiane shkruajnë se mbrëmjen e djeshme Gëzim Sallaku është deportuar me avion nga Milano për në Tiranë.

Gezim Sallaku ishte futur në telashe me drejtësinë italiane pas një hetimi të kryer nga Karabinierët për trafik droge dhe armësh dhe prej që nga ajo kohë ai kishte filluar një betejat gjyqësore. Megjithatë, tani sipas ligjit italian Gëzim Sallaku nuk ka më një leje qëndrimi të ligjshme, pasi leja e tij ka skaduar dhe nuk është rinovuar më dhe për shkak të problemeve me ligjin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img