Hapësire reklamuese

Aktualitet

Përshkallëzohet situata/ Maturatët qëllojnë me vezë Ministrinë e Arsimit

Shkruar nga Newsbomb
Protesta para Ministris së Arsimit

Tensionohet situata në protestën para Ministrisë së Arsimit, ku maturantët kanë dalë në protestë ditën e sotme, pas testit të letërsisë dhe gjuhës shqipe që u zhvillua ditën e djeshme.

Maturantët duke bërë thirrje ‘eja mblidhuni këtu’  kanë qëlluar me vezë në drejtim të godinës.

Maturatët kanë kërkuar që të zhvillojnë një takim me ministren e Arsimit ndryshme protetsat e tyre nuk do të ndalojnë.

Sakaq, maturatët janë shprehur se nëse nuk do të kenë një zgjidhje do të bojkotojnë provimin e radhës, i cili është ai i matematikës.

Maturantët janë thanë se provimi i gjuhës shqipe kishte pyetje abstrakte dhe kërkojnë që të rishikohet provimi i tyre.

Screenshot_6.pngScreenshot_7.png

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese