Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përsëritje zgjedhjesh? Partia Demokratike do të kërkojë në KAS rivotimin në 9 qarqe të vendit, e njeh rezultatin vetëm në 3 qarqet ku ka fituar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ka deklaruar se nuk do t’i njohë zgjedhjet e 25 prillit, ndaj PD ditën e dielë do të hedhë hapin e parë për t’iu përmbajtur deklaratës së kryedemokratit.

Mediat bëjnë me dije se PD do të dorëzojë në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për rivotim në 9 qarqe të vendit, duke njohur rezultatin vetëm në qarqet e Dibrës, Lezhës dhe Shkodrës.

Ekspertët ligjorë të Pd kanë mbledhur prova për parregullsitë gjatë procesit të votimit dhe numërimit, ndërsa pretendojnë se PS ka përdorur burimet shtetërore për manipulimin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Kujtojmë se pak ditë më parë KQZ ka miratuar rezultatin e zgjedhjeve, ku Partia Socialiste mori 74 mandate, Partia Demokratike 59, LSI 4 dhe PSD 3 mandate.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img