Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

“Përse refuzon Shqipëria BE”, Tabaku: Kryeministri më autokrat në rajon, vendi më i korruptuar në Europë s’dëshiron integrimin në BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili njoftoi pak më parë se Shqipëria nuk do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të Bashkimit Europian, i cili do të mbahet në 23 qershor në Bruksel.

Tabaku në postimin e saj e quan Ramën një kryeministër autokrat dhe Shqipërinë vendin më të korruptuar në Evropë.

albsig

spring

“Serbia nuk do të ulet si pasojë e kundërshtisë për saksionet kundër Rusisë, RMV është duke u penguar nga problemet bilaterale me Bullgarinë, po Shqipëria përse refuzon BE? Kryeministri më autokrat në rajon, vendi më i korruptuar në Europë nuk dëshiron integrimin në BE ku kontrolli do jetë më i fortë.

 Po sikur ta ndërtojmë BE tonë këtu pavaresisht një date e një procesi që sot edhe prej Ramës është larguar kaq shumë?” shkruan ajo në postimin e saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img