Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përse nuk i lini mjekët të bëjnë punën? Manastirliu: Mund të kontribuojnë edhe në parlament

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4b2cd72b741aac0a6d6567766d5de9f7

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu foli për situatën pandemike, e cila sot shënon një vit që rasti i parë zyrtar në vendin tonë.

E pyetur se përse qeveria nuk i lë mjekët të bëjnë punën e tyre, por i përfshin në politikë, Manstirliu tha se kjo nuk shihet aspak si diçka e keqe, përkundrazi sipas ministres, Luljeta Bozo dhe Najada Çomo mund të kontribuojnë edhe në parlament përmes dijeve të fushës së tyre.

Pyetje: Pse si lënë mjekët të bëjnë punën e tyre në spital?

Manastriliu: Qoftë Najada Çomo dhe profesoresha Luljeta Bozo, janë figura që simbolizojnë dhe kanë spikatur në fushën e veprimtarisë së tyre. Kanë mundësi të kontribuojnë edhe në parlament dhe nuk ka asgjë të keqe. PS në lista e saj ka jo vetëm zonja të nderuara, por ka rreth 40% gra, ka 20% të rinj. Ne të gjithë jemi pjesë e një skuadre, këtë ma mësoi pandemia.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img