Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Përplasjet Shqipëri-Serbi, policia s’lejon tifozët shqiptarë në një ndeshje në Australi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje pak e çuditshme ka ndodhur në futbollin e Australisë, ku tifozët shqiptarë u ndaluan të ishin prezent në transfertën e një ndeshje. Skuadra e North Sunshine Eagles që quhet klub shqiptar dhe Springvale White Eagle me përbërje serbe u ndeshën më 15 korrik.

Sfida ishte e vlefshme për llogari të NPL Victoria 3, që është kategoria e tretë e futbollit gjysmë-profesionist në Victoria, Australi. Ndeshja u luajt në shtëpinë e klubit që ka mbështetës serb, teksa nuk u lejuan tifozët shqiptar të ishin prezent. Kjo për shkak të trazirave që mund të shkaktoheshin.

Vendimi u mor në bashkëpunim me autoritet dhe tifozët miq nuk ishte të pranishëm. North Sunshine Eagles(klubi shqiptar) fitoi me rezultatin 2-3 në shtëpinë e Springvale White Eagle, duke dalë nga aty me fitore.

Në renditjen e përgjithshme, klubi shqiptar mban vendin e 7, teksa Springvale Ëhite Eagle renditet e parafundit në kampionatin me 12 skuadra.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img