Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Përplasjet në Shkodër, policia: 5 të arrestuar, 14 në kërkim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Shkodrës ka arrestuar 5 persona lidhur me ngjarjen e mbrëmshme, ku mbështetës të opozitës kërkuan lirimin e ambjenteve zgjedhore dhe u shoqërua me përplasje te forta.

Sakaq, policia bën të ditur se janë vënë në pranga 5 persona, janë shpallur në kërkim 14 të tjerë si edhe ka 2 procedime. Mes të arrestuarve janë edhe 2 policë bashkiakë Gentian Bytyqi dhe Alfred Nikolla.

Njoftimi i plotë:

Shkodër

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur dje, datë 18.06.2019, ku disa shtetas në bashkëpunim me njëri- tjetrin kanë kryer veprime aktive, për të djegur me zjarr shkollën “Shejnaze Juka” në lagjen “Kongresi i Përmetit” Shkodër dhe materialet zgjedhore që ndodheshin në ambientet e kësaj shkolle, si dhe kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë, Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Shkodër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, pas veprimeve hetimore, identifikimit të personave me anë të pamjeve filmike dhe fotografike të administruara nga policia, bënë arrestimin në flagrancë të 5 personave, konkretisht:

G. B., 29 vjeç, banues në lagjen “Ajasëm”, Shkodër

 A. N., 41 vjeç, banues ne lagjen “Guerrile”, Shkodër, punonjës i Policisë së Bashkisë Shkodër

 A. G., 50 vjeç, banues në lagjen “Salo Halili”, Shkodër

 A. N., 39 vjeç, banues në Velipojë, Shkodër

 O. Th., 17 vjeç, banues në Shkodër

Janë shpallur në kërkim policor 14 shtetas dhe janë proceduar 2 të tjerë të cilët ndiqen në gjendje të lirë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, ”Dëmtimi me dashje i materialeve zgjedhore”, “Kundërshtimi i Punonjësit të Policisë së Rendit publik”, “Goditja për shkak të detyrës”, “Kanosja për shkak të detyrës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të Policisë së Rendit publik”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img