Përplasjet në kufi, Erdogan i del në mbrojtje Azerbajxhanit: Armenia është kërcënim i madh për paqen në rajon

Publikuar tek: bota, më 18:30 27-09-2020 Përplasjet në kufi, Erdogan i del në mbrojtje Azerbajxhanit: Armenia është kërcënim i madh për paqen në rajon Erdogan

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i ka dalë në krah Azerbajxhanit për konfliktet e fundit të këtij shtei me Armeninë.

Ai ka thënë se Armenia është kërcënimi më i madh për paqen në rajon.

“Komuniteti ndërkombëtar, i cili nuk ka qenë në gjendje të japë përgjigjen e nevojshme ndaj agresionit provokues të Armenisë, po tregon edhe një herë standardet e dyfishta.”- shkruan Erdogan.

Kujtojmë se tensionet mes Armenisë dhe Azerbajxhanit janë ndezur ditën e sotme në kufirin Nagorni-Karabak.

Screenshot_5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria mbyll klubet e natës në orën 22:00, londinezët festojnë në rrugë
Azerbajxhani bombardon me drone pozicionet armene, dhjetra të vrarë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.01193904876709
array(1) { ["section"]=> string(114) "perplasjet-ne-kufi-erdogan-i-del-ne-mbrojtje-azerbajxhanit-armenia-eshte-kercenim-i-madh-per-paqen-ne-rajon-221868" }