Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Përplasjet mes presidentit dhe Bashës, Gjiknuri: Meta po përcakton të ardhmen e tij të re politikë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka komentuar përplasjet e fundit mes kreut të PD, Lulzim Bashës dhe presidentit Ilir Meta.

Gjiknuri përplasjet e Metës me Bashën i quan si përcaktimin e të ardhmes së tij politike.

“Nuk e kam ndjekur çfarë ka thënë presidenti, por nuk është se pres ndonjë gjë të re. Presidenti është një aktor i deklaruar politik, po përcakton të ardhmen e tij të re politikë në dinamikën që po zhvillohet brenda opozitës,” u shpreh Gjiknuri.

Ai ëështë pyetur nga gazetarët edhe në lidhje me mbledhjen e dy qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë në Elbasan, teksa tha: “Nuk jam përfaqësues i qeverisë shqiptare, këto detaje kërkoi në qeveri. Unë jam drejtuesi politik i qarkut dhe përgjigjem për mbarëvajtjen politike të mazhorancës në këtë qark”.

Më shumë
spot_img
spot_img