Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përplasjet e militantëve në Elbasan, Topalli shkon më tej: PS-PD kanë strategji destabilizimin e vendit, uroj të mos kemi një ’97 tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a16c2c01805b101ca5a000c05df4ab6

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, thotë se me përplasjet e ndodhura në Elbasan dy ditë më parë, mes militantëve të PD dhe PS, dy partitë kryesore treguan se kanë strategji për destabilizimin e vendit.

“Unë e shikoj si linjë konflikti. Ajo që ka ndodhur në Elbasan më ka shqetësuar dhe mendoj se kanë strategji destabilizimin e vendit ndoshta. Kam një bindje që të dyja palët kanë parë në sondazhet e tyre se nuk marrin votat e nevojshme për të krijuar qeveri. Nuk ke pse rrezikon destabilitetin e vendit për karrigen personale. Uroj që gjëja të mos shkojë deri në krijimin e një tjetër viti 1997”, u shpreh Topalli në A2.

Sipas saj, populli shqiptar nuk ka arritur të ketë një qasje të vërtetë demokratike dhe të dënojë diktaturën. “Ne nuk kemi arritur që të kemi një kulturë të vërtetë demokratike, të besojmë te vota dhe të dënojmë atë që ka ndodhur gjatë diktaturës”, ka shtuar ajo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img