Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përplasjet e dhunshme dje në Elbasan, para derbit Partizani-Tirana, arrestohen 2 tifozët ‘problematikë’, 14 të tjerë në hetim (EMRAT-VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9b2a159fb7427aa63f4cd2ceaa93551a

Stiven Vojka dhe Kevi Beqiraj janë dy prej tifozëve “problematikë” që kanë rënë në prangat e Policisë së Elbasanit, për shkak të trazirave që shkaktuan dje, para derbit Partizani-Tirana.

Si pasojë e përplasjeve të dhunshme, mbetën të lënduar tre tifozë të tjerë. Ndërkohë, veç dy të arrestuarëve janë nën hetim dhe 14 tifozë të tjerë, të cilët dyshohet se kanë hedhur sende të forta drejt njëri-tjetrit.

Dëmet materiale kanë qenë të shumta në rrugët pranë stadiumit, janë thyer xhamat e një lokali si dhe i është vënë flaka një makine të parkuar. Policia ndërhyri për të ruajtur qetësinë, por as kjo nuk ka mjaftuar, me tifozët që kanë nisur të sulmojnë edhe Blutë e Elbasanit.

Informacion/ Elbasan

U konfliktuan fizikisht me njëri-tjetrin, duke përdorur sende të forta, para ndeshjes së futbollit Tirana-Partizani, arrestohen në flagrancë 2 shtetas, procedohen penalisht 14 të tjerë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit S. V., 28 vjeç dhe K. B., 19 vjeç, banues në Tiranë, si dhe kanë proceduar penalisht në gjendje të lirë 14 shtetas të tjerë.

Arrestimi dhe procedimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “Luigj Gurakuqi”, bulevardi “Aqif Pasha”, Elbasan, këta shtetas, si tifozë të ekipeve të futbollit Tirana dhe Partizani janë konfliktuar fizikisht me njëri-tjetrin, duke përdorur sende të forta, dhe për pasojë janë dëmtuar 3 shtetas, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu është dëmtuar me sende të forta (gurë) një lokal në pronësi të shtetasit A. M.,

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për veprime të mëtejshme procedurale.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img