Hapësire reklamuese

Politikë

Përplasje te Komisioni i Ligjeve për dosjet e ish-sigurimit, deputetët e PD braktisin mbledhjen

Shkruar nga Newsbomb
Përplasje te Komisioni i Ligjeve për dosjet e ish-sigurimit,

Me debate të shumta është zhvilluar sot mbledhja në Komisionin e Ligjeve, ku është diksutuar për hapjen e dosjeve të ish-sigurimit.

Debati fillimisht nisi mes deputetit të PD, Enkelejd Alibeaj dhe Pandeli Majko. Alibeaj tha se të shkallmohet dera e të hapen dosjet, ndërsa Majko tha se duhet pasur kujdes, se cënohen fate individësh.

Pas diskutimeve, kryetarja e këtij komisioni Klotilda Bushka iu drejtua deputetëve të PD-së të mos imponojnë idetë apo propozimet e tyre mbi çështjen.

Ky ka qenë edhe mometi kur debutetët janë ngritur në këmbë dhe janë larguar.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese