Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Përplasje të forta në Kavajë, militantët e PD sulmojnë KZAZ-në, policia i shpërndan me gaz lotsjellës

Shkruar nga Newsbomb

Gjatë mbrëmjes së sotme ka patur tensione në Kavajë, ku militantët e PD kanë sulmuar KZAZ-në nr 42 në shkollën ‘Tre Dëshmorët’.

Mësohet se militantët tentuan të shkatërrojnë derën hyrëse të KZAZ dhe të çajnë gardhin rrethues të godinës. Raportohet se një numër relativisht jo i madh protestuesish që tentuan të kalojnë hekurat dhe të hyjnë në oborrin e shkollës ku ruhen matërialet zgjedhore.

Ndërkohë Policia e Shtetit dhe forcat e FNSH janë të pranishme pranë KZAZ-së dhe kanë shpërndarë protestuesit pasi është sulmuar me gurë dhe me mjete të forta nga protestuesit.

Kryebashkiaku demokrat i Kavajës, Isa Sakja gjithashtu mësohet se ndodhet në vendngjarje së bashku me protestuesit.

Militantët e PD kanë arritur të shpërthejnë derën hyrëse të KZAZ-së ndërsa forcat e policisë vazhdojnë të hedhin gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese