Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Përplasje të dhunshme mes policisë dhe protestuesve në Romë, qytetarët kërkojnë hapjen e aktiviteteve tregtare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Përplasje të dhunshme mes policisë dhe protestruesve të lëvizjes “IoApro” në Romë, pasi këta të fundit hodhën fishekzjarre dhe sende të forta në drejtim të efektivëve.

Protesta u organizua nga tregtarët të cilët kërkojnë rihapjen e aktiviteteve tregtare të bllokuara nga masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Gjatë protestës ka mbetur i plagosur edhe një operator i televizionit Tg5, ndërsa disa protestues u arrestuan nga policia. Qendra e kryeqytetit italian është blinduar këtë pasdite me forca të shumta policie, ndërkohë që protestuesit janë pëpjekur të mbërrijë edhe te godina e parlamentit duke hedhur fishekzjarre në drejtim të tij.

Protesta vazhdon. Mund të vijmë edhe nesër këtu. Le të mos dorëzohemi”, shkruajnë organizatorët në rrjete sociale.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img