Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Përplasje në Konferencën e Kryetarëve, PD kundër PS, kërkojnë që mbledhjet e Komisioneve parlamentare të bëhen me prani fizike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi duhet të niste në orën 10:00, por që ka filluar në orën 10:30.

Bëhet me dije se shkak iu kësaj vonesë kanë qenë debatet nëë konferencën e kryetareve para nisjes së seancës planare.

Në mbledhje mes PS dhe PD ka pasur debate, pasi demokratët kanë qenë kundër socialistëve për të mbajtur komisionet parlamentare onlinë.

Partia Demokratike ka kërkuar që mbledhje të bëhen me prani fizike.

“Kuvendi ka hapësira për të bërë mbledhje komisionesh normalisht”, mësohen të kënë thënë anëtarët e PD. Debatet për këtë çështje po vijojnë edhe në Kuvend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img