Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Përplasje mes bandave për “shtëpinë e barit”, merret peng dhe torturohet shqiptari në Londër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është marrë peng dhe është mbajtur rreth një javë nën kërcënimin e armës pas përplasjes për një shtëpi të përshtatur për kultivimin e kanabisit në Britani.

Sipas mediave britanike, shqiptari 30-vjeçar është mbajtur një javë peng, ndërsa autorët kanë kërcënuar të afërmit e tij se do ta vrisnin, nëse nuk paguanin shumën prej 400 mijë paund.

Autoritetet britanike thonë se shqipari është torturuar në mënyrë brutale, ndërsa videot me tortura i dërgoheshin familjarëve të tij.

Autorët kanë thënë se do ta ekzekutonin në fund të javës, pasi përfundonte afati i dorëzimit të parave, por në atë kohë, policia britanike ka organizuar një operacion duke arritur ta shpëtojë.

Siç raportohet, 7 shqiptarët që kishin organizuar pengmarrjen dhe torturimin e bashkëatdhetarit janë arrestuar.

Më shumë
spot_img
spot_img