Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Përplasje me armë zjarri mes shqiptarëve e kosovarëve në Itali, plagosen 8 persona, njëri në gjendje të rëndë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Trieste, të Italisë ku kanë mbetur të plagosur 8 persona si pasojë e një përplasje me armë.

Mediat italiane bëjnë me dije se përplasja është shënuar midis disa shqiptarëve dhe kosovarëve. Mësohet se sherri ka nisur për arsye punësimi.

Sherri mes shqiptarëve të Shqipërisë dhe të Kosovës ka nisur pas një debati, më pas janë përleshur me sende të forta, deri në një moment kur njëri nxori armën e zjarrit dhe filloi të qëllonte, duke lënë të plagosur 8 persona, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje rëndë që degjeneroi në përdorimin e armës së zjarrit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img