Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Përplasja te ‘Petro Nini’: Shkarkohet drejtori i Policisë Tiranë, ja kush e zëvendëson

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkarkohet drejtori i Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj. Ministri i Brendshëm kritikon uniformat blu pas përplasjes me banorët te “Petro Nini”.

albsig

spring

Kreu u Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka firmosur lirimin nga detyra të kreut të Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj, menjëherë pas incidentit mes uniformave blu dhe banorëve në një godinë te rruga “Petro Nini”. Në vend të tij është emëruar Dhimitraq Ziu, i cili mbante postin e nën drejtorit.

Sakaq, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nuk kursen kritikat për sjelljen e uniformave blu që u rreshtuan krah përmbarimit.

“Vendimi i kreut të Policisë së Shtetit për lirimin nga detyra të drejtuesit të Policisë së Tiranës është reagimi i duhur. Nuk mjafton që Policia të jetë ligjërisht në rregull. Prej saj kërkohet më shumë.

Ajo duhet të jetë dhe me mendje e zemër në lartësinë që e kërkon ndjeshmëria dhe interesi i publikut. Jo si sot, tek rruga e shkollës “Petro Nini”, shkruan Lleshaj në rrjetet sociale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img