Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Përplasja Spahia-Lleshaj te Trauma, degjeneron situata, polici shtyn dhe godet kolegun (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas përfundimit të protestës së opozitës të plagosurit u dërguan drejt spitalit të Traumës.

 Mirëpo, edhe aty u regjistruan përplasje të forta. Ishte ish-deputeti i PD, Bardh Spahia i cili debatoi ashpër me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, duke hedhur mbi këtë të fundit akuza të forta.

Ndërsa në këtë moment ndërhynë efektivët e policisë duke mos lejuar që përplasja verbale të shkojë në konfrontim fizik. Mirëpo, teksa efektivët mundohen të siguronin qetësinë në ambjentet e spitalit, një moment i pazakontë është fiksuar mes këtyre të fundit.

Teksa Spahia është tejet i acaruar me ministrin Lleshaj, policët tentojnë ta largojnë. Por në këtë moment njëri prej policëve godet dhe shtyn kolegun e tij. Gjesti i policit është i paqartë, por duket se ai i ka kërkuar kolegut të tij të jetë më i ashpër me ish-deputetin demokrat.

<

Më shumë

spot_img