Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Përplasja Rama-Meta për dekretet e ministrave, Gjykata Kushtetuese shtyn seancën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Kushtetuese ka shtyrë seancën gjyqësore ku edhe po shqyrton përplasjen e presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me emërimin e ministrave.

Seanca ishte parashikuar të zhvillohej më 25 mars, në orën 10:00, por që është shtyrë për një datë tjetër.

Kujtojmë që padia është ngritur nga Rama pas përplasjes me Metën për mosdekretimin e ish-ministrit të Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj.

Meta asokohe refuzoi të dekretojë Cakajn, i cili mbajti postin e ushtruesit të detyrës, ndërsa ministër i Jashtëm me dekret ishte kryeministri Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img