Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
21 °
E premte, 7 Tetor, 2022

Përplasja në selinë e FRD, Blushi: Persona të skeduar tentuan të agresojnë Presidentin në krye të detyrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës Tedi Blushi, gjatë një ndërhyrje në emisionin “Opinion” ka reaguar lidhur me incidentin e pak ditëve më parë në zyrat e FRD-së.

Blushi tha se në momentin që në zyrën e FRD-së ka mbërritur presidenti Meta, aty ka ardhur edhe një person i skeduar nga policia, që ka tentuar të agresojë presidentin.

Blushi shtoi se Meta shkoi aty për të mbrojtur demokracinë dhe për këtë s’duhet të merret leje tek askush.

“Gonxhe dhe Mazniku mashtrojnë paturpësisht. Presidenti është penguar në krye të detyrës së tij, pasi është njoftuar për një incident në zyrtat e FRD-së dhe sikundër mund ta vërtetoni nga pamjet, ka patur tentativë nga njerëz me dhe pa uniformë dhe persona të skeduar nga policia për veprime kriminale kanë tentuar të agresojnë Presidentin e Republikës. Zoti Mazniku është në dijeni të atij personi. Personi civil i skeduar nga polica, i cili është sjellë në atë moment në selinë e FRD”, tha Blushi.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img