Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Përplasja mes militantëve në Elbasan, Rudina Hajdari: Bandat politike e shndërruan qytetin në fushëbetejë, në 25 Prill mos i voto më

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6591b4d5d0d6d02c874d849fb3f03781

Deputetja Rudina Hajdari, e cila kryeson listën e Nismës Thurje për qarkun e Elbasanit, ka reaguar pas dhunës që u ndodhi ditën e sotme në Elbasan mes mbështetësve të PD dhe PS.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo shkruan se bandat politike e shndërruan qytetin në fushëbetejë duke prishur gjithë atmosferën e Ditë së Verës.

Hajdari thotë që qytetarët nuk duhet të zgjedhin mes bandave, por të zgjedhin ide që konkurojnë nëpërmjet debatit publik dhe konstruktiv.

Ndër të tjera ajo shkruan “në 25 Prill mos i voto më bandit”.

Postimi i plotë:

Përplasja e dhunshme sot, mes militantëve të PS e PD në Elbasan, është pasqyra më e qartë e degradimit të kësaj klase politike e cila nuk ka më ide por vetëm muskuj.

Teksa qytetarët kishin dalë për të shijuar ditën e verës, bandat politike e shndërruan qytetin në fushëbetejë duke prishur gjithë atmosferën dhe duke shkaktuar panik.

Fushata elektorale nuk mund të jetë garë muskujsh, sharjesh, grushtash apo armësh, por garë idesh dhe projektesh mbi të ardhmen e njerëzve.

Qytetarët nuk mund të zgjedhin mes dy bandave por duhet të zgjedhin mes ideve që konkurrojnë nëpërmjet debatit publik dhe konstruktiv.

Koha ta mbyllim këtë kapitull të shëmtuar dhe të shohim nga e ardhmja.

Në 25 Prill mos i voto më bandat!

Më shumë

spot_img
spot_img