Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Përplasja mes militantëve në Elbasan, Rama mundohet të qetësojë “gjakrat”: Ne nuk jemi armiq, ballafaqimet i bëjmë vetëm në betejën politike

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

87f2f4725472650915056a6b1bfc911a

Kryeministri Edi Rama është munduar të qetësojë “gjakrat” gjatë një prononcimi për mediat pas sherrit të ndodhur mes simpatizantëve të Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike.

Ai tha se simpatizantët e partive nuk kanë pse të jenë armiq, pasi ballafaqimet mes tyre duhet të jenë vetëm në betejën politike.

“Ne nuk jemi armiq, nuk kemi arsye përtej ballafaqimit të betejës politike. Në mjedisin shoqëror sillemi si qytetarë. Pse çfarë jemi këtu ne? Unë jam këtu për të respektuar një traditë, që prej kohësh është kthyer në një festë kombëtare. Jam këtu për t’i uruar të gjithë pa dallim bindjesh politike, pa dallim besimesh apo prejardhjesh, që të kenë një festë të gëzuar. Po përpiqemi të bëjmë ç’mos që vera të jetë e lehtësuar nga pesha e rëndë e situatës së imponuar nga rmiku i padukshëm, ndaj jemi duke bërë ç’mos të garantojnmë një vaksinim sa më intensiv.

Është në rendin e ditës sime sa hap sytë dhe mendimi im i fundit përpara se të fle ato orë të pakta që të garantoj oza të konsiderueshme që vera të jetë si kjo ditë e bukur dhe që e ardhmja të jetë e çliruar nga makthi dhe goditjet që virusi bën në familjet e njerëzve tanë dhe deri duke marrë edhe jetë njerëzish, Kjo është arsyeja pse jam këtu, për ta bërë verën sa më të lehtë dhe ta çajmë bllokimin e virusit”, tha Rama.

Lexo edhe ...

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img