Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përplasja me Ramën, Berisha merr në mbrojtje gazetaren Ilva Tare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5d2fae89cf9e22c44ba83514e3ed7af6

Deputeti i PD-së, Sali Berisha ka reaguar për debatin e zhvilluar në emisionin “Tonight” mes gazetares Ilva Tare dhe kryeministrit Edi Rama.

Berisha e ka konsideruar gjuhën e Ramës si të një halabaku të rëndomtë dhe që nuk ka lidhje me një shtetar apo kryeministër.

“Me atë që ka bërë mbrëmë në “Tonight” me gazetaren  Ilva Tare ai ka folur jo si një shtetar,  jo si një intelektual,  jo si një qytetar por ka folur në mënyrë absolute, dhe e dënoj me indinjatën më të thellë, si një halabak i vërtetë sepse të mendosh se mund të turpërosh një zonjë, një gazetare me faktin se ajo është nënë dhe rrit një vajzë atëherë duhet të kesh psikologjinë e një halabaku të rëndomtë dhe kurrë të një njeriu. Dhe unë i bëj thirrje sidomos vajzave dhe grave të mediave shqiptare që të mbani një qëndrim sepse kjo është një fyerje për çdo grua, për çdo vajzë, për çdo burrë apo djalë të këtij vendi. Duhet të jesh i sëmurë i pashpresë të mendosh se mund të fyesh një zonjë sepse rrit një vajzë të vogël, që ajo në fakt është krenaria më e madhe e saj”, u shpreh Berisha përpara gazetarëve.

Lexo: Tare dhe Rama përplasen në emision, kryeministri dyshon në përgatitjen e gazetares

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img