Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Përplasja me armë zjarri në Kallmet të Lezhës, lihet në burg kreu i njësisë administrative Besnik Simoni dhe Altin Marku  

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lezhës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për kreun e njësië

administrative Kallmet, Besnik Simoni dhe për autorin, 41-vjeçarin Altin Marku.

Seanca u zhvillua në spitalin e Traumës në Tiranë, ku po ata marrin mjekim, për shkak të plagëve të marrë gjatë përplasjes me armë të premten, në fshatin Kallmet.

Ngjarja ndodhi ditën e premte në fshatin Kallmet, në Lezhë, ku pas një debati mes Simonit dhe Markut, pati shkëmbim zjarri dhe që të dy morën plagë të rënda në trup.


Më shumë