Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Përplasja me armë zjarri në Kallmet të Lezhës, lihet i lirë pas 6 muajsh kreu i njësisë administrative Besnik Simoni

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lezhës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për kreun e njësisë administrative Kallmet, Besnik Simoni, i cili u arrestua pas një sherri me armë me Altin Markun.

Çështja u shqyrtua nga gjyqtari Artan Hajredinaj, ndërsa kërkesa për zëvendësimin e masës nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie” u bë nga avokati i Simonit. Me vendimin nuk ka rënë dakord prokurori Françesk Ganaj, i cili ka ankimuar vendimin në Gjykatën e Apelit në Shkodër.

Kujtojmë që ngjarja ndodhi në prill në fshatin Kallmet, në Lezhë, ku pas një debati mes Simonit dhe Markut, pati shkëmbim zjarri dhe që të dy morën plagë të rënda në trup.

Më shumë
spot_img


spot_img