Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Përplasja me armë te ish-Parku, Policia: Është plagosur biznesmeni Sino Llanaj, në spital dhe një kalimtar i rastit që e kapi plumbi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3e775d2cf8f1b40558f6a3ea2c13b8b0

Policia e Tiranës lëshon njoftim zyrtar për përplasjen me armë zjarri që ndodhir paraditen e sotme në zonën e ish-Parkut në Tiranë, ku mbeti i plagosur biznesmeni-ndërtues Sino Llanaj.

Sipas njoftimit, Llanaj është plagosur pas një konflikti të çastit. Gjithashtu, i plagosur ka mbetur dhe një kalimtar i rastit, shtetasi Klodjan Kamino, i cili ka marrë plumb në kofshë. Policia ka shoqëruar disa persona dhe po punon për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në ngjarje.

“Me datë 13.01.2020, rreth orës 09:20, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri shtetasi S. Ll., 45 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Gjithashtu është plagosur jashtë rrezikut për jetën edhe shtetasi K. K., 42 vjeç, i cili po kalonte rastësisht në vendin e ngjarjes.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes

Nga ana e Policisë janë ngritur pika kontrolli, po bëhet krehja e zonës, si dhe po kontrollohen pamjet filmike, për identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë në këtë ngjarje. Në Komisariatin e Policisë Nr. 2 janë shoqëruar disa persona dhe vijon puna për kapjen e personave të tjerë të dyshuar të përfshirë në ngjarje”, njofton Policia e Tiranës.

Lexo edhe: Kush është Sino Llanaj, biznesmeni që e rrahën dhe 4 ditë më parë në Astir

Lexo edhe: Sherri mes dy pronarëve te ish-Parku, 6 muaj më parë vdiq dhe roja i pallatit, biznesmenin Sino Llanaj e kanë rrahur dy herë

Më shumë

spot_img
spot_img