Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përplasja me armë në Rrogozhinë, Policia arreston në spital 3 të plagosurit, shpallet në kërkim autori (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5d9471f5c2146d5a38add7bd921972b

Albi Juba, është shpallur në kërkim nga Policia si autor i dyshuar i plagosjes me armë zjarri, ditën e djeshme në fshatin Sinaballaj në Rrogozhinë. 3 persona mbetën të plagosur si pasojë e sherrit mes të rinjve, i cili degradoi në përdorimin e armëve të zjarrit.

Burime për media bëjnë me dije se është shpallur në kërkim Albi Juba, e ndërsa janë arrestuar edhe 3 të lënduarit, dy vëllezërit Jurgen dhe Ervin Juba si dhe Klajdi Lluca.

Kujtojmë që sherri ka ndodhur ditën e djeshme ku kanë mbetur shtetasit Ervin dhe Jurgen Juba, vëllezër me njëri-tjetrin, të cilët ndodhen në spitalin e Durrësit jashtë rrezikut për jetën. Një prej tyre është plagosur me armë zjarri dhe tjetri me sende të forta.

Ndërkohë, i plagosur ka mbetur gjithashtu dhe 22 vjeçari Klajdi Lluca, i cili është nisur me urgjencë për në spitalin e Traumës në Tiranë, për mjekim më të specializuar. Lluca ka marrë një plumb në këmbë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img