Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Përplasja “live” në emision mes deputetëve, Salianji-Spiropalit: Duhet të të vijë turp

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të ftuar në emisionin “360 gradë” në Oranews deputetët Elisa Spiropali dhe Ervin Salianji janë përplasur mes tyre për çështjen e mandaatit të Saimir Tahirit.

Spiropali u shpreh se ndjehet e ofenduar që ishte në atë emision për këtë temë dhe në këtë moment Salianji i është drejtuar duke i thënë “duhet të të vijë me të vërtetë turp”. Në këtë moment ka nisur dhe përplasja mes dy depuetetëve.

Pjesë nga debati:

Spiropali: Unë ndihem shumë keq që jam këtu në këtë emision dhe flas për këtë temë. Këtë e them sinqerisht. Ndihem keq kur të jem edhe nesër në Kuvend, ku jam e sigurt do të inskenohet një teatër i madh baltosje.

Salianji: Ke të drejtë. Turp duhet të të vijë në fakt.

Spiropali: Kemi 4 ditë që jetojmë me këtë sulm nga të gjitha anët dhe për më tepër që nuk prodhon asgjë.

Zheji: Je nga të rrallat deputete të PS-së që keni bërë 4 statuse. Keni miqësi personale?

Spiropali: Nuk kam asnjë miqësi personale me zt.Tahiri dhe këtë e di gjithkush. Ka simpatinë dhe madje edhe dhembshurinë e shumë kolegëve të tjerë. Në qoftë se Saimir Tahiri është i fajshëm nuk mjafton të jetë në Kuvend dhe as i lirë, meriton të jetë aty ku duhet të jenë shumë politikanë.

Në opinionin tonë me atë paraqitje farsë dhe qesharak në komisionin e mandateve. Ky ngut kaq i madh dhe i pa kuptuar./oranews

Më shumë


spot_img
spot_img