Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Përplasja e protestuesve me Policinë, Spiropali: Do të marrin në këmbim vetëm mesazhin ngushëllues të Berishës….

spot_img

Lajme të ngjashëm

65ea50f5bcdb0b09145d022a607c0d86

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas përplasjeve të deritanishme mes protestuesve dhe forcave të policisë, në fillim te Kryeministria dhe tani te Parlamenti.

Spiropali shkruan se e vetmja gjë që do të marrin ata që tentuan të mësyjnë institucionet, është mesazhi ngushëllues i ish-kryeministrit Berisha, duke ironizuar dhe shprehjen e këtij të fundit, se kjo ishte protesta më e madhe në botë.

‘Janë aq të verbuar nga dëshpërimi prej humbësish, sa edhe po ta mësyjnë non-stop, nga 10 herë në ditë 10 vjet rrjesht kryeministrinë dhe parlamentin, e vetmja gjë që do marrin në këmbim është mesazhi ngushëllues i Berishës për protestën më të madhe në botë!’, ka shkruar Elisa Spiropali në Twitter.

 

Më shumë

spot_img