Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përplasja e Metës me policët në selinë e FRD, Mazniku: Presidenti sillej si CUB, asnjë polic bashkiak nuk ka bërë tentativë për dhunë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2749f6c1eadf15c0bf23415a6a3b0fc2

Nënkryetari i bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku ka akuzuar presidentin Meta se është sjellë si “cub” në përplasjen me policinë bashkiake te zyrat e FRD-së.

Ai tha se policët janë dhunuar nga presidenti, ndërsa shtoi se ata policë nuk kishin lidhje me zyrat e FRD-së por po ruanin një object tjetër.

“Kemi kontratën e kaluar, kemi një grup njerëzish që agresjon njerëz që nuk kanë lidhje me këtë çështje. Policia Bashkiake që është aty nuk ka lidhje me këtë çështje. Kanë qenë aty si roje të objektit. Nga ana tjetër kemi presidentin e republikës bashkë me një forcë tjetër që sillen si cuba dhe i turren fizikisht nënpunësve publik. Në mendojmë që po qëndrojnë në të padrejtë në objekt. Kishte 10 ditë kohë që të bënte ankim në Gjykatën Administrative. Kur ka ardhur Presidenti i Republikës është treguar respekt dhe asnjë polic bashkiak nuk ka bërë asnjë tentativë për dhunë. Policët kanë qenë për të ruajtur ndërtesën në krah”, tha Mazniku.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img